Dowiedz się więcej o Społecznych Inicjatywach Mieszkaniowych

Poznaj SIM Lubelskie

SIM Lubelskie powstała w celu zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych dla mieszkańców w województwie Lubelskim. Dzięki zaangażowanie wspólnych sił jednostek samorządu terytorialnego z województwa lubelskiego oraz skarbu państwa reprezentowanego przez Krajowego Zasób Nieruchomości SIM Lubelskiego wybuduje nowe, nisko-czynszowe mieszkania dla osób o umiarkowanych dochodach.

Jak to możliwe?

SIM Lubelskie to spółka prawa handlowego, której właścicielami jest siedemnaście gmin z województwa lubelskiego oraz Krajowe Zasób Nieruchomości. Działalność SIM oparta jest na przepisach ustawy z dnia 26 października 1995 r. o niektórych formach rozwoju mieszkalnictwa. Ścisła współpraca Gmin oraz Skarbu Państwa zapewnia pozyskanie preferencyjnych źródeł finansowania przeznaczonych na budowę nisko-czynszowych mieszkań. W przeciwieństwie do działań klasycznych deweloperów, SIM Lubelskie nie sprzedaje mieszkań. Misją SIM jest stworzenie atrakcyjnej oferty mieszkaniowej w formie długoterminowego najmu dla osób, które zmagają się z ubóstwem mieszkaniowym w regionie.  SIM Lubelskie działa jako podmiot not for profit. To znaczy, że nie działa w celu osiągnięcia zysku, zamiast tego realizuje zadania wzakresu upowszechniania dostępu do społecznego mieszkalnictwa.Rozpiska właścicieli spółki najlepiej z herbem gminy i przekierowaniem na ich stronę SIM Lubelskie Sp. z o.o. bazuje na współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Krajowym Zasobem Nieruchomości, Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej

Dlaczego warto wybrać SIM

Cześć! Miło Cię u tu widzieć! Skoro trafiłeś na naszą stronęto musisz szukać swojego wymarzonego M. Zostań i nami i zapoznaj się zinformacjami, które przekonają Cię do skorzystania z oferty SIM!

Wybierz stabilizację
Oferta najmu w ramach SIM Lubelskie jest idealna dla osóbposzukujących stabilizacji. Wybierając ofertę SIM wybierasz długoterminowynajem, bez ryzyka nagłego wypowiedzenia umowy. To Ty decydujesz kiedy chceszrozpocząć a kiedy chcesz zakończyć najem mieszkania. Dzięki temu możesz razem zSIM realizować plany zarówno długoterminowe tworząc swój prawdziwy rodzinny dom jak i plany związane z konkretnym etapem w Twoim życiu. Wszystko to w poczuciu silnej stabilizacji.

Postaw na bezpieczeństwo
Stawiając na SIM stawiasz na bezpieczeństwo. Rozwiązaniazastosowane w SIM umożliwiają ograniczać ryzyko związane z pozyskaniem nowegomieszkania. Dzięki naszej ofercie korzystasz z zupełnie nowego zasobu mieszkaniowego i jednocześnie nie musisz obawiać się comiesięcznych rat kredytu hipotecznego. Dodatkowo maksymalny koszt ceny najmu za mieszkanie zabezpieczone są w obowiązujących przepisach prawa. Dzięki temu najem w ramach SIM to również bezpieczeństwo finansowe dla Ciebie i Twojej rodziny.

Nowoczesny standard i wygoda w Twojej gminie

Dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu gmin z województwalubelskiego SIM Lubelskie wybuduje mieszkania o umiarkowanym czynszu również wtych miejscowościach, w których od dawna brakuje nowych mieszkań. Z myślą omieszkańcach, Spółka oraz gminy starannie dobrały lokalizację inwestycji, takaby stała się ona idealnym miejscem do stworzenia własnego wymarzonego M.Budynki w ramach SIM zostały za projektowe w funkcjonalny, nowoczesny iekologiczny sposób, dzięki czemu koszty utrzymania mieszkań będą na niskimpoziomie. Dodatkowym atutem jest standard wykończenia mieszkań „pod klucz” zawyjątkiem wykonania umeblowania tzw. części ruchomych.  Wszystko to w celu stworzenia atrakcyjnejoferty najmu mieszkań o umiarkowanym czynszu.

Atrakcyjna cena
Program Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych zapewnia dedykowany montaż finansowy, dzięki któremu mieszkania w ramach SIM Lubelskie będą charakteryzować się umiarkowanym czynszem dostosowanym do potrzeb najemców. Program kierowany jest do osób, które posiadają tzw. „zdolność czynszową”. Ponadto najemcy SIM mogą skorzystać z dedykowanym dopłat do czynszów w ramach programu „Mieszkanie na start” Co ważne SIM Lubelskie jako podmiot „not for profit” nie działa w celu osiągnięcia zysku. Daje to gwarancję uzyskania ceny na najemniższej niż ceny będące standardem na rynku.

Wynajem, który kończy się własnością
Dla osób, które w szczególny sposób cenią sobiewłasność mamy coś specjalnego! Zgodnie z ustawą o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa mieszkańcy SIM Lubelskie po spełnieniu ustawowych kryteriów poupływie 15 lat od dnia rozliczenia kosztów przedsięwzięcia będą mogli ubiegaćsię o wykup mieszkania na własność na preferencyjnych warunkach.

Dowiedz się więcej